Kurucu

Kurucu


Mustafa Adnan Şener (1914-2005)
1914 yılında İzmir' de doğmuş ve orta öğrenimini İzmir Atatürk Erkek Lisesinde, yükseköğrenimini 1941 yılında Technische Hochschule Fredricana - Karlsruhe Üniversitesinde Yüksek Kimya Mühendisi olarak tamamlamıştır. 1944-1958 yılları arasında Sümerbank Gemlik, Hereke ve Defterdar Fabrikalarında İşletme Mühendislikleri, Ankara Genel Müdürlükte Yünlü Sanayi Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 1967 yılında Setaş' ı kuran, uzun yıllar İstanbul Sanayi Odası' nda meclis üyeliği yapan M. Adnan Şener son günlerine kadar çalışma ve sosyal hayatına devam etmiş, 2005 yılında vefat etmiştir.

M. Adnan Şener hayal kurmasını seven, hayallerini gerçekleştirmek için sonuna kadar caba sarf eden, ümidini hiç kaybetmeyen, karamsarlığı sevmeyen bir insan, tutkulu bir sanayici idi. Beraber çalıştığı insanları inisiyatif almaları için teşvik eder, çalışanlarının hak ve hukuklarına özen gösterirdi. Onun sahip olduğu değerler Setaş' ın bütün yönetim ve çalışan kademesinde benimsenmiş ve halen devam ettirilmektedir.

Dönüm Noktaları
M. Adnan Şener' in eğitim ve meslek hayatında Setaş' ın temellerinin atılmasını ve bugünlere ulaşmasını sağlayan üç önemli olay gerçekleşmiştir.

Bunlardan birincisi devlet tarafından açılmış olan bir yarışmayı kazanarak üniversite okumak için 1937 yılında Almanya' ya gitmesi, burada kimya mühendisliği eğitimi aldıktan sonra Türkiye' ye dönerek sanayiinin kurulmasında öncülük eden 700 gençten biri olmasıdır. Bu grup günümüzde "Türk Prometeler" ya da "Atatürk' ün yaşlı delikanlıları" olarak anılmaktadır.

İkincisi ağırlıklı olarak dönemin en önemli tekstil kuruluşlarından biri olan Sümerbank' ın çeşitli fabrikalarının teknik ve idari üst düzey görevlerinde geçen 15 yıllık mecburi hizmetten sonra 1958 yılında serbest ticaret alanına atılmasıdır.

Üçüncü olay da sanayici ruhunun itici gücü ile kurduğu SETAŞ Kimya San. A.Ş. bünyesinde 1967 yılında Çatalca fabrikalarında tekstil boya ve yardımcı madde üretimine başlamasıdır. 

Profil

Elektrostatik Toz Boya

» Aluminyum Dış Cephe Sistemleri
»Şehir mobilyaları
»Mutfak ve Beyaz Eşya Sistemleri
»Raf ve Market Sistemleri
Ȃevre Sistemleri

Toz Boya

» Isıtma ve Soğutma Sistemleri
»Otomotiv ve Oto Yan Sanayi
»Aydınlatma Sistemleri
»Kapı ve Pencere Sistemleri
» Özel Ürünler

İletişim

Adres :  Çerkezköy Organize San. Bölgesi İsmet Paşa Mah. 2.sok. No:7 59520 
Kapaklı / Tekirdağ / Türkiye
Tel.:+90 282 758 17 85
E-mail  : setacoat@setas.com.tr